Ale jaja, czyli bardzo różne warsztaty zero waste od Zeroban!

Aktualizacja: lut 16


Co je łączy? Idea zero waste oraz upcyklingu! No i fakt, że proponuje je Spółdzielnia Socjalna Zeroban. To by było na tyle, bo każda z propozycji jest całkowicie inna, ale dzięki takiej różnorodności masz okazję dobrać to, co dla ludzi, których zaprosisz, będzie najciekawsze. Niezależnie od wyboru, dobrze robisz i wspierasz lokalną ekonomię społeczną! Poznaj 6 zajefajnych warsztatów z upcyklingu!Uwaga! Każdy z warsztatów może być przeprowadzony także w wersji online.

W takim przypadku dostarczamy pakiety startowe dla uczestników.


#propozycja1 Batikowe zdobienie jaj wielkanocnych

Tradycyjne zdobienie jaj wielkanocnych wzniesione na wyższy poziom "wielokolorowości" i uroku. Batikowe zdobienia to o wiele bardziej wysublimowana wersja naszych rodzimych kraszanek. Naturalny wosk pszczeli nie tylko cudnie pachnie i tworzy niezwykłą atmosferę podczas warsztatów, ale też pozwala uzyskać nieoczekiwane efekty. Nic nie ogranicza twórcy - wybór motywu czy kolorystyka. Zwolennicy tradycji mogą wybrać znane i lubiane wzory kojarzone z Wielkanocą lub wiosną. Moderniści mogą oddać się eksperymentom form prostych i zaskakującej kolorystyki. Czas trwania - 2 godz.


#propozycja2 Pimp my bike - banerowa saszetka rowerowa bez szycia Mini saszetka na miejskie wyprawy rowerowe, do której schowasz klucze, chusteczki lub telefon. Zobacz jak sprytnie można zamienić płaski baner w trójwymiarową formę o praktycznym zastosowaniu. Bez szycia, bez klejenia. Odpowiedni kształt oraz kilka nap i już możesz zapiąć saszetkę na kierownicy roweru i ruszyć w miasto. Czas trwania - 1,5 godz.#propozycja3

Lost keys - banerowy brelok plażowy

Piasek, piasek, wszędzie piasek! A jak klucze wypadną Ci z kieszeni, to ryzyko, że już ich nie znajdziesz jest ogromne. Zrób z nami niepowtarzalny (bo fragment baneru, z którego go zrobisz, jest jedyny w swoim rodzaju), praktyczny, ale widoczny brelok na klucze. Dzięki niemu zawsze będziesz wiedzieć, gdzie są Twoje klucze, a na wyprawie na plażę szybko przypniesz nim klucze do szlufki w spodniach lub do rączki torby. Czas trwania - 2 godz.

#propozycja4

Smart shoping- woreczki wielorazowe na zakupy

Zakupy bez jednorazowych foliówek to już prawie standard. Ziemia wdzięczna jest za każde warzywa i owoce zapakowane do samodzielnie wykonanych woreczków wielorazowych. Bądź ekologicznym prekursorem w swoim lokalnym sklepie i używaj tylko przez siebie uszytych woreczków z niepotrzebnych tkanin reklamowych. Czas trwania - 1 godz.
#propozycja5

Foxy Boxy - sprytne pudełka do segregacji Origami z bannerów jest możliwe. Materiał banerowy jest o wiele trwalszy i bardziej wytrzymały niż papier, a przy odrobinie wsparcia napami doskonale sprawdzi się w przestrzennej formie pudełka. Organizera na kosmetyki, na płyty, na klucze, na biżuterię, na domową chemię i co tylko jeszcze sobie wymarzysz. Organizuj swoją przestrzeń w duchu zero waste pudełkiem z banneru. Czas trwania - 2 godz.


#propozycja6

Garden garland - kolorowa ozdoba do ogrodu lub pokoju Czas kolorowych jarmarków już trochę przeminął, ale możesz wesołymi, kolorowymi banerami przywołać radość dzieciństwa i wprowadzić do swojego domu lub ogrodu tę niepowtarzalną atmosferę. Zrób z nami kolorową girlandę - odporną na warunki atmosferyczne, zawsze dobrze prezentującą się podczas przyjęcia przy grillu lub rodzinnego spotkania. Czas trwania - 2 godz.


Masz zawrót głowy? Tyle świetnych propozycji? Wiemy!

Pamiętaj, że naszym celem jest dać radość z tworzenia, przy jednoczesnym pragnieniu bycia odpowiedzialnym. Zeroban łączy w sobie te cele.


Zaczarowaliśmy Cię? Super!

To teraz pozostaje do nas napisać /zadzwonić i dobrać taki zestaw warsztatów, który przeniesie wszystkich uczestników na społeczną stronę mocy!


Odezwij się do Ani!

e-mail; anna@zeroban.com.pl

tel : + 48 502 293 044Wszystkie zajęcia odbywają się przy zachowanym reżimie sanitarnym.


21 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie